KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11642387
*
nr 1164 2387
Erik Prytz
(1914-1993), Sverige
Akvarell, 26x18
Erik Prytz, svensk målare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 februari 2018
kl 19:40:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/2 13:57:18
1
800 kr
19/2 19:03:08
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erik Prytz
Erik Prytz, svensk målare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.
Läs mer om Erik Prytz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erik prytz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:26
-
7020 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, landsk..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:24
-
7081 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1906, St..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:09
-
7082 Akvareller
2 st, Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:16
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:09
*
Erik Prytz
Erik Prytz, svensk målare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.
Läs mer om Erik Prytz
nr 1164 2387
Erik Prytz
(1914-1993), Sverige
Akvarell, 26x18
Erik Prytz, svensk målare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/2 13:57:18 | 1 | 800 kr |
19/2 19:03:08 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erik Prytz
Erik Prytz, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.Läs mer om Erik Prytz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erik prytz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:26 -
7020 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, landsk..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:24
-
7081 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1906, St..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:09 -
7082 Akvareller
2 st, Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:16 -
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:09